Хліб - користь чи шкода? Приховані ризики

Чи варто їсти хліб? З чого робиться сучасний хліб? Які приховані небезпеки несе цей продукт? Про все це детально у нашій статті.

 про шкоду хліба

Хліб - найполулярніший продукт, без якого більшість не уявляє свій раціон. Це джерело легких і дешевих калорій.

В дечому споживання хліба це данина традиціям. Наші предки сприймали хліб як велику цінність, майже святу річ. Тому про шкоду хліба не можна було не лише говорити, а й думати. Крім того, хліб дуже зручний спосіб поїсти без ложки та виделки, тому бутерброд був і є найпопулярнішим способом перекусу на роботі, в дорозі чи в школі.

Здавалось би, що такого складного і небезпечного в хлібі - мука, вода, сіль, дріжджі. Однак, виробники з метою економії “хімічать” з кожним компонентом. Їхня задача - зробити хліб дешевим, красивим і при цьому непогано на ньому заробити. Про користь продукту і ваше здоров’я ніхто не дбає. Сучасний хліб - це далеко не зерно, вода та сіль. Насправді до складу хліба входить рафінована мука, глютен, харчові добавки (консерванти, харчові барвники та ароматизатори), рослинні олії, трансжири, яйця та молоко, сіль, дріжджі.

Більшість хлібів в магазинах мають в своєму складі дріжджі. Термофільні дріжджі - це грибки, які не руйнуються навіть при 200 градусах, тобто виживають при випіканні хліба і продовжують жити в нашому організмі і руйнувати його зсередини. Дріжджі - одна з причин появи і розвитку раку кишківника. Дріжджові грибки розмножуються в організмі в геометричній прогресії, порушуючи мікрофлору кишківника, що сприяє процесам гниття і шкодить нормальному травленню. Крім того, грибки в ході своєї життєдіяльності споживають вітаміни та мінерали, відбираючи їх в нашого організму.

Також дріжджі закисляють середовище шлунку, і в переспективі разом з крохмалом муки сприяють утворенню виразки і гастриту, каменів в печінці і жовчному міхурі. Організм пробує боротись з закисленістю і витягує найдоступніший для цього елемент - кальцій. Звідки? Звичйно ж з кісток. Тому вживання дріжджового хліба - одна з причин появи остеохондрозу.

З мукою, яка використовується в хлібі також багато “хімічать”. Туди додають консерванти, розрихлювачі, миючі засоби, покращувачі смаку, відбілювачі. Часто в хліб додають паніфарін - з ним кожен хлібний виріб буде пишний. З ним найбільш низькосортна мука веде себе, як мука вищого сорту. А це суттєво знижує собівартість хліба.

Крім того, більшість хліба роблять з рафінованої муки. Процес рафінації муки - це видалення зі злаків так званих “баластних речовин” , які насправді є накориснішими в зерні. Спочатку з цільного зерна забирать зерновий зародок - біологічно активну складову зерна. Користь зернового зародка дуже велика - він містить у великій кількості вітамін Е і багато інших біологічно активних мікроелементів. Але зародок зерна досить швидко псується, тому його видаляють в першу чергу. Також забирать оболонку, яка є основним джерелом клітковини, а також містить мітаміни групи В і мінеральні речовини. Що ж залишається? Практично, чистий крохмал, від якого організму тільки шкода…

А ще муку відбілюють, щоб колір хліба був більш привабливим для покупців. Для відбілювання хліба часто використовують ті ж речовини, що й у пральних порошках та побутовій хімії для дезінфекції та відбілювання.

Задача виробників - продати хліб. Для цього в нього додають консерванти, харчові барвники і ароматизатори (часто ненатуральні).

Пракично всі виробники додають в муку покращувачі. Адже саме покращувачі допоможуть замаскувати дешеве і неякісне зерно. А купують виробники саме таке - сире, гниле, але дешеве зерно, яке зберігали будь-де. Адже ціна зерна впливає на собівартість хліба. Та й навіщо купувати якісне і дороге, якщо покращувачі все виправлять…

Якщо в хлібі міститься маргарин, то це велике джерело транс-жирів, які несуть в собі також велику небезпеку для вашого організму.

Навіть молоко та яйця в складі хліба не є зовсім безпечними. Ці продукти насичені гормонами та антибіотиками. Ви ж не думаєте, що в хліб кладуть домашні яйця?

Один з виходів - пекти хліб самому - із закваски і цільнозернової муки. Закваска допоможе хлібу стати пишним і на відміну від термофільних дріжджів вона гине вже при 50 градусах, тобто точно не попадає в наш організм.

Якщо пекти хліб не має можливості, то старайтесь купувати бездріжджовий хліб або лаваш.

Кориснішим є темний хліб і хліб зі злаками. Але треба бути уважним, адже виробники хитрують і тут. Навіть поклавши умовно 5-10 зернят хліб вже можна називати “зі злаками”.

Також врахуйте, що для мінімізації шкоди організму і збереження фігури не радять вживати хліб одночасно з жирами. Тому відмовитись від бутербродів таки потрібно.